TIMIŞOARA
Festival Naţional „24 DE ORE DE TEATRU” 2014, ediţia a XII-a
În acest week-end, Teatrul Studenţesc Thespis prezintă a XII-a ediţie a Festivalului Naţional de Teatru „24 de ore de teatru” la Timişoara, la Casa de Cultură a Studenţilor, pe strada pietonală Mărăşeşti şi în câteva cluburi cu specific cultural din urbe (Cuib D’Arte, Rost, curtea clubului Aethernativ şi barja de pe Bega a clubului D’arc). Evenimentul va începe vineri, în 28 martie seara, la orele 24, şi se va termina după o noapte şi o zi, sâmbătă după miezul nopţii.
Despre sexul femeii ca un câmp de luptă în războiul din Bosnia
SELECŢIE LA TEATRUL STUDENŢESC THESPIS
